„Sėkmingo investuotojo knyga“

Siųsti
straipsnį

„Sėkmingo investuotojo knyga“Pavadinimas
„Sėkmingo investuotojo knyga“

Autorius
Joel Greenbalt yra vertės investavimo šalininkas, dirba Kolumbijos universitete, yra įkūręs investicinę kompaniją “Gotham Capital”, kuri per dvidešimt mėtų pasiekė 40 proc. metinio pelno vidurkį. Knygos autorius taip pat yra kompanijos “Fortune 500″ valdybos pirmininkas.
 
Leidimo metai
Pirma kartą knyga išleista 2005.  2008 metais knygą išvertė į lietuvių kalbą ir išleido UAB „Svajonių knygos“.
 
Kam knyga skirta
„Sėkmingo investuotojo knyga“ skirta visiems investuotojams, besidomintiems akcijomis. Na tiksliau ilgam investuojantiems į akcijas. Biržos spekuliantas perskaitęs šią knygą naujų žinių apie techninę analizę tikrai nepasisems.
Ši knyga yra aktuali pradedantiesiems todėl, kad knygą pats Joel Greenbalt‘as rašė taip, kad ji būtų suprantama jo vaikams. Taigi knygoje mintys dėstomos be galo paprastai. Kita vertus, ši knyga bus įdomi ir patyrusiems investuotojams, nes knygoje iš esmės yra aprašomas mokslinis tyrimas. Ši knyga yra tapusi bestseleriu, kadangi Joel Greenbalt‘as sugebėjo paprastais žodžiais paaiškinti įdomų ir gerą uždarbį žadantį mokslinį tyrimą.
 
Teksto aiškumas
Lengvai skaitoma knyga. Techninė investavimo terminologija naudojama tik pažengusiems investuotojams skirtoje knygos dalyje.
 
Trumpai apie knygą:
Perskaitę „Sėkmingo investuotojo knygą“ sužinosite kur kas daugiau nei tik investavimo į akcijas principus. Joel Greenbalt‘as knygoje pateikia stebuklingą investavimo formulę, kuri automatiškai suranda geras kompanijas už gerą kainą. Autorius, naudodamas kelių dešimtmečių JAV akcijų rinkos duomenis įrodo, kad formulė iš tiesų veikia. Svarbiausia tai, kad Joel Greenbalt‘as šį mokslinį tyrimą aprašo taip, kad jį suprastų vyresnio amžiaus moksleivis. Atskirą dalį autorius skiria labiau išprususiems investuotojams, kur investavimo terminais paaiškina atskleidžia, koki rodikliai naudojami stebuklingoje investavimo formulėje.
 
Apie knygą plačiau:
Kadangi akcijų rinka trumpuoju laikotarpiu yra neracionali, Joel Greenbalt‘as siūlo tuo pasinaudoti ir pigiai įsigyti gerų kompanijų akcijų. Kad kompanija pardavinėjama pigiai autorius nustato naudodamas PA (pelnas akcijai) rodiklį. Geras kompanijas Joel Greenbalt‘as aptinka atsižvelgdamas į ROE rodiklį (kapitalo grąža). Autoriaus teigimu, užtenka šių dviejų rodiklių, norint viršyti rinkos indeksą.
Investuotojas, norintis įsigyti gerų kompanijų už pigią kainą, turi ieškoti kompanijų pasižyminčių aukštu PA ir ROE. Tiesą sakant, stebuklinga formulė yra šiek tiek sudėtingesnė ir nėra visiškai tiksliai aprašyta knygoje, o PA ir ROE yra tik orientaciniai rodikliai. Koki rodikliai naudojami stebuklingoje formulėje iki šiol yra paslaptyje. Investuotojai daug spėliojo kaip stebuklinga formulė turėtų  atrodyti, tačiau galutinio atsakymo niekas nerado.
Knygoje Joel Greenbalt‘as pateikia nuorodas, kur galite rasti automatiškai išfiltruotą 30 pigiausių ir geriausių JAV kompanijų sąrašą atsižvelgiant į jų kapitalizaciją. Tad investuotojui neteks pačiam sukti galvos dėl konkrečios formulės sudėties. Joel Greenbalt‘as „Sėkmingo investuotojo knygoje“ siūlo investuotojams kiekvienais mėnesį iš pateikto sąrašo pirkti po 2-3 „gerų kompanijų“ akcijas. Įsigytas akcijas išlaikius 12 mėn., parduoti ir vėl įsigyti naujas akcijas iš stebuklingosios formulės sąrašo.
Joel Greenbalt‘as patikrino savo formulės efektyvumą praktikoje ir gavo gan įspūdingus rezultatus: 96 proc. laiko, stebuklinga investavimo formulė lenkė S&P 500 indeksą, o 17 metų vidutinė investicinė grąža buvo 30.8 proc.
Autorius dar kartą patvirtino teiginį, kad, investuojant į mažos kapitalizacijos įmones, buvo gauta žymiai didesnė investicinė grąža nei investuojant į didelės kapitalizacijos kompanijas. Ir tai visai normalu, kadangi mažos įmonės yra žymiai rizikingesnės, todėl ir investicinė grąža yra didesnė.
Anot Joel Greenbalt‘o ši formulė veikia tik investuojant 3-5 metams. Šis laikotarpis reikalingas tam, kad pašalintų rinkos neefektyvumą.
Deja ne visos stebuklingos investavimo formulės sąraše esančios akcijos sukrauna turtus. Yra pasitaikę atvejų, kai sąraše atsiradusios akcijos per 12 mėn. nuvertėjo 94 arba 73 proc. Tačiau jeigu investuosite taip kaip siūlo knygos autorius (pirkdami po 2-3 akcijas kas mėnesį, turėsite gan gerai diversifikuota akcijų portfelį sudarytą iš 24-36 akcijų, o investuodami 3-5 metams pašalinsite rinkos riziką), jus turėtų aplankyti sėkmė.
 
Pabaigai.
Puiki knyga apie ilgalaikį investavimą į akcija. Pradedantiesiems tai leis nustatyti akcijų pirkimo-pardavimo gaires (investuotojų tarpe labiau žinomas kaip investavimo strategiją). Labiau patyrusiems investuotojams, bus įdomu įsigilinti į mokslinį tyrimą. Galų gale tai lengvai skaitoma knyga, vietomis netgi komiška, tad skaitydami šią knygą turėtumėte gerai praleisti laiką ir tuo pačiu sužinoti šį bei tą naujo.
projekto partneriai
AtEase